לינק למסמך - https://docs.google.com/document/d/1YHQSt5bAPcXPOD9zYFIuhOv3xcl6mbl8/edit
מערך שיעור צפייה
מאת המורה: נטלי ועקנין.
עבור מנהל בית הספר :מר נפתלי תורג'מן
וסגניתו: הגב' כוכבה אחיטוב.
ביה"ס "רעות ",טבריה
נושא השיעור: מספרים בתחום הרבבה.
שכבת הגיל: כיתה ג'.
משך השיעור:כ- 45 דקות (עשוי להימשך יותר תלוי בהקדשת הזמן למשחקים השונים וברמת הכיתה).
רקע נדרש: הכרת המספרים, יכולת כתיבה במילים, יכולת כתיבה בספרות.
מטרות קוגניטיביות:
התלמיד ידע להמיר מספר ממילים לספרות ולהפך.
התלמיד יכיר את המספר ואת המבנה העשרוני שלו.
התלמיד יזהה מהו מספר זוגי אי זוגי.
התלמיד ידע לשיים מספר לפי מספר הספרות שלו.
התלמיד ידע לכתוב את המבנה העשרוני של מספרים בשרשרת כפל ובשרשרת חיבור.
מטרות אופרטיביות:
שילוב אמצעי טכנולוגי ויצירתי- מצגת ובית מספרים כיתתי ואישי כך שיתעורר עניין התלמידים והם יופעלו במהלך השיעור.
מענה לשונות בכיתה לפי רמות קושי תוך שילוב של חשיבה מסדר גבוהה.
עבודה מגבשת בזוגות התורמת לשני בני הזוג בידע ,בהכוונה של האחר ובהנאה המשותפת.
שאילת שאלות בצורת פינג פונג כיתתי המעודד את התלמידים לחשיבה.
אהבת המספרים והמקצוע בכלל!
מהלך השיעור:
בהצלחה!
מספרים בתחום הרבבה(רמה א)
עבדו בזוגות, כל תלמיד בתורו :
קורא מספר מ"בנק המספרים".
כותב אותו במילים.
כותב את המספר ב"בית המספרים "האישי.
כותב אותו בספרות.
כותב האם המספר הוא חד/דו/תלת ספרתי.
מקיף האם המספר הוא זוגי או אי זוגי.
כותב את המבנה העשרוני של המספר בשרשרת כפל ובצורת חיבור.
המספר במילים: .
המספר בספרות: .
המספר הוא ספרתי.
המספר הוא: זוגי / אי זוגי.
המבנה העשרוני בשרשרת כפל: .
המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .
המספר במילים: .
המספר בספרות: .
המספר הוא ספרתי.
המספר הוא: זוגי / אי זוגי.
המבנה העשרוני בצורת כפל: .
המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .
המספר במילים: .
המספר בספרות: .
המספר הוא ספרתי.
המספר הוא: זוגי / אי זוגי.
המבנה העשרוני בשרשרת כפל: .
המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .
ב. המספר במילים: .
המספר בספרות: .
המספר הוא ספרתי.
המספר הוא: זוגי / אי זוגי.
המבנה העשרוני בשרשרת כפל: .
המבנה העשרוני בשרשרת חיבור: .
משימת אתגר:
בחר מספר ארבע ספרתי והכן לו תעודת זהות הכוללת:
המספר במילים, המספר בספרות, המספר, הקודם, המספר העוקב, מה במספר? ,זוגי/אי זוגי ולבסוף ,כתוב את המבנה העשרוני של המספר בשרשרת הכפל או בשרשרת החיבור.
מספרים בתחום הרבבה (רמה ב)
עבדו בזוגות והשלימו את הטבלה.
משימת אתגר:
בחר שני מספרים חמש ספרתיים והכן להם תעודת זהות הכוללת:
המספר במילים, המספר בספרות, המספר, הקודם, המספר העוקב, מה במספר? ,זוגי/אי זוגי ולבסוף כתוב את המבנה העשרוני של המספר בשרשרת הכפל או בשרשרת החיבור.